Strona Domowa
PiMBP | środa, 08 wrzesień 2010
Menu Główne
Strona Domowa
KATALOG
ADRESY FILII W MIEŚCIE
Filie i Oddziały
Nowości w Filiach
Wydarzenia
Konkursy
Wydawnictwa
PISZĄ O NAS
Biblioteka w Unii
ZAJRZYJ TU KONIECZNIE - Linki
Historia
Teraźniejszość
Kontakt z nami
REGULAMINY
GRANTY, DOTACJE I SPONSORZY
BIBLIOTEKI PUBLICZNE W POWIECIE PRUSZKOWSKIM
MSIB - MAZOWIECKI SYSTEM INFORMACJI BIBLIOTECZNEJ
WYDAWNICTWA SBP
STOWARZYSZENIE BIBLIOTEKARZY POLSKICH
Kto jest Online
Aktualnie jest 24 gości online
Ilość osób
odwiedzających: 483846
Ankiety
JAK CZĘSTO ODWIEDZAJĄ PAŃSTWO NASZĄ STRONĘ WWW?
  
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN I OCENY
  
 
 
 
WIESŁAW DRABIK W FILII 7 PDF Drukuj E-mail
Napisał Krystyna Stępień   
piątek, 18 czerwiec 2010

 16 czerwca  w Filii 7, przy ul. Ks. Józefa 1 gościł ponownie, niezapomniany Wiesław Drabik

Image

 W spotkaniu udział  wzięli uczniowie oraz grono pedagogiczne ze Szkoły  Podstawowej Niepublicznej Nr 39.

Image

Image


Na początku było powitanie i brawa dla dla naszego ulubionego autora, który przybył do nas z Krakowa. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze.

Image


Autor przedstawił  drogę jaką przemierza książka zanim trafi do naszych rąk od pomysłu do druku,

Image

Image

Image

zapoznał nas z bohaterami swoich książek, czytał swoje utwory,

Image

organizował konkursy w, których nagrodami były zakładki, naklejki i książki.

Image

Image

Wspólnie z uczniami układał rymowanki, wiersze i opowiadania.

Image

Image

Na zakończenie autor otrzymał bukiet kwiatów, po czym rozbawieni uczestnicy spotkania ustawili się w długiej kolejce po zakup książek i po autografy.


Image

Foto:  Tomasz Malczyk

 

Image

Wiesław Drabik
Autor kilkudziesięciu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Debit, Wilga i Pascal. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie będą się nudzić... Przyczyniły się do tego wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik i Andrzeja Kłapyty.
Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania". Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami zwierzątek).


(źródło: www.bajeczki.net)

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 18 czerwiec 2010 )